Windows 8.1 přichází 18.10.201311.10.2013

Microsoft uvede Windows 8.1 jako bezplatnou aktualizaci. V České republice by aktualizace měla být k dispozici 17.10.2013 po 13 hodině. Oficiálně je den D stanoven na 18.10.2013.
Podle seznamu novinek to vypadá, že Windows 8.1 budou lépe ovládatelné a bude tam několik novinek, které odstraní vlastnosti, které uživatelům vadily.

Microsoft zapracoval u Windows 8.1 na propojení některých aplikací se samotným systémem. Například Skype tak bude možné spustit rovnou ze zamykací obrazovky, a to i bez nutnosti přihlásit se.

Návrat tlačítka Start
Jednou z největších změn, po které volali uživatelé již od loňského uvedení osmiček na trh, je návrat tlačítka Start na systémovou lištu. To však nebude spouštět klasickou nabídku jako u Windows 7, ale pouze přepínat na rozhraní Metro, jak je vidět na videu výše. Nově bude možnost Windows 8.1 startovat přímo na plochu.
Nové je i vyhledávání, vše je dostupné v grafické podobě z jediného okna. Uživatelé v tomto stavu mohou hledat fotky, hudbu, programy i další soubory. Snadnější je úprava úvodní obrazovky a vůbec poprvé je na ní možné otevřít dvě okna najednou.

Nastavení

-Windows 8.1 budou více odpovídat názorům a připomínkám uživatelů.
Své zařízení proměníte na rámeček pro fotografie, protože na zamykací obrazovce bude možné nastavit presentaci více snímků. Je jedno, jestli budou na lokálním disku, nebo v cloudu.
-Bude možné fotografovat bez přihlášení, rovnou ze zamykací obrazovky.
-Metro bude obohaceno o více barev a motivů. Pozadí volitelně vytapetujete obrázkem z režimu klasické pracovní plochy.
-Také dlaždice s počasím bude podporovat nový velký rozměr. Dosud jsme mysleli, že velká dlaždice bude vyhrazena pro pracovní plochu, ale zřejmě ji budou moct využívat i aplikace. Kromě obřího rozměru budou k dipozici také miniaturní dlaždice. Dohromady by tedy rozměry měly být čtyři.
-Práce s dlaždicemi bude snazší díky hromadným úpravám. Platí to mj. pro přejmenovávání, odinstalaci či změnu velikosti dlaždice.
-Dlaždice aplikace nebude po instalaci automaticky připnuta na Úvodní obrazovku. Najdete ji v přehledu všech aplikací.

Vyhledávání bude globální a do jisté míry revoluční

Jiné novinky

-Počítač zcela nastavíte v dotekovém prostředí, již nebudete muset odbíhat do Ovládacích panelů v desktopu.
-I SkyDrive lze spravovat v dotekovém rozhraní, nikoli jen nastavení vašeho počítače.
-Windows 8.1 budou obsahovat Internet Explorer 11. Nabídne lepší výkon, neomezený počet otevřených panelů a pár možností navíc. Např. ho donutíte, aby adresní řádek zůstal vždy viditelný. Otevřené panely se budou synchronizovat napříč zařízeními s Windows 8.1. (Ani zmínka o Windows Phone.)
-Microsoft se chce zaměřit i na majitele myší a klávesnic. Proto si budete moci na hlavní panel přivolat trvalé tlačítko Start. Nebo spustit počítač do režimu pracovní plochy. Nebo změnit funkce v rozích obrazovky.
-Preferujete seznam všech aplikací před Úvodní obrazovkou? Můžete ho nastavit jako výchozí zobrazení.


Autor: MP
Připojený odkaz:


Zpět na předchozí stránku